Kronika tábora Bručko 2010

Do oddílové kroniky sepsala Katka Lesová

0. Den (pátek 2.7.2010)

Příjezd, výroba oštěpů a přechod přes bažinu.

Fotky z tohoto dne najdete ve fotogalerii.

Přechod přes bažinu

Děti došli na táborovou základnu trochu se zpožděním. (cca 4,5 hod). Omylem si udělali menší procházku, když těsně před základnou odbočili špatným směrem do kopce. Tomu se říká dobrodrůžo hned první den! Když se zdálo, že už netrefí, nasedli do aut naší rodiči a jeli na záchraně misi. Zanedlouho se to dětmi na základně jen hemžilo. Ještě pořádně nerozdýchali tu cestu a už se pískal první nástup. No jo, zvykejme si na tvrdý režim :-).

Velkým bossem (to jako náčelníkem), jsme byli rozděleni do čtyř týmů. Dostali jsme adresu špíček ve kterých jsme bydleli. Když děti přestalo bavit obdivovat své nové obydlí, namířili si to ke kuchyním. Někteří na tyto stavby koukali jako na něco, co postavilo UFO. Vypadali, jakoby chtěli říct: “Děláte si srandu? Vtom se mám jako uživit?“. Později ale zjistili, že to není až tak zlé a že se v tom dokonce i nají.

Před večeří jsme si zahráli několik seznamovacích her. Udělali jsme veliké kolo, nebo aspoň něco, co to kolo mělo připomínat. Úkolem bylo se po jednom představit a u toho předvést nějaké gesto – všichni to měli zopakovat. Když ale přišla řada na gymnastky, byli jsme v koncích. 🙂 Dětem se hra moc líbila, ale ještě větší srandu jsme si užili, když jsme se mlátili petkou :-).

Během odpoledne jsme vyráběli oštěpy a vymýšleli týmové názvy a pokřiky. Večer jsme se učili ukazovací písničky a hráli noční hru. Byl to perný den. Po noční hře honem do hajan.

1. Den (sobota 3.7.2010)

Školení a hledání RadioKompasem.

Fotky z tohoto dne najdete ve fotogalerii.

!!!Budíček!!!

Fuuuúúúůůůj

Tohle hlasité zvolání hned ráno nám potvrdilo, že jsme skutečně na táboře. Tak honem vylézt ze spacáku a rychle na rozcvičku. Tu dnes měla na starosti Verča. Cvičili jsme opravdu vzorně. – Hráli jsme si na potápěče :-). Nikdo se nám neutopil, tak po rozcvičce jsme se rozešli do kuchyní, abychom si vyrobili snídani. Před obědem jsme podnikli hon na dřevo, abychom si vůbec měli oběd na čem uvařit.

Po odpoledním klidu jsme všichni byli vyškoleni, jak pracovat s jakýmsi přijímačem zvuků, že se nám to prý bude hodit. A ono JO. Po týmech jsme se vydali hledat vysílač. Tak třeba Mirkovo družstvo bylo na tom takto: „Než jsme se vydali do lesa, nějakou dobu nám to trvalo. Béďa nechtěl nikomu půjčit přijímač, (Mirek tomu přijímači říká RadioKompas:-)). Protože za každou cenu chtěl ten signál najít – A fakt ho našel. JJ, vytrvalost se vyplatí. Takže když konečně náš tým vyšel, šli jsme na půl naslepo, ale potom podle Berti. Vyšli jsme na cestě, kde jsme potkali další týmy. Zatímco jsme usilovně přemýšleli kam dál, objevil Mirek čirou náhodou v kapse zubní kartáček a pastu. Takže mezi tím, co děti přemýšleli, strejda si očistil zuby, Proč ne že? 🙂 No, konečně jsme zachytili stopu, a ono to byl ten levý vysílač. Ale my jsme se nevzdali a stopovali jsme dál, až jsme ten vysílač našli. Ten pravý:-)! Cestou zpátky jsme to vzali šupem dolů z kopce.“

Na nástupu ještě mokří

Bylo horko a děti se už těšili na koupání. Když usoudili, že už jsou dostatečně mokří, vylezli z vody a zjistili, že mají hlad. Tak honem na večeři. Dnešek nám rychle utekl a už sedíme ve velkém stanu a posloucháme příběh o Bručkovi.

2. Den (neděle 4.7.2010)

Rozcvička a odpolední herní program.

Fotky z tohoto dne najdete ve fotogalerii.

Fouká

Ráno měl rozcvičku Šela. Na rozcvičce jsme se učili, jak zdrhat za Jirkou, jakožto zdravotníkem, když nás honí včela. Teď už to všichni umíme. 🙂 Potom jsme si zahráli na ovce a velký virus. Virus byl prostě nepřemožitelný. Všechny nás napadl no, a bylo po rozcvičce. (Ale byla super) Když jsme se občerstvili dobrou snídaní, batikovali jsme si trička. Na oběd jsme spapali ryzoto a po odpoledním klidu jsme se šli koupat do řeky – bylo moc horko.

Odpolední program

Přenášení vody hadrem

Vypadali asi takto:

  • Obcházeli jsme jednotlivá stanoviště.
  • Někde jsme co nejrychleji přenášeli vodu přes utěrky do lavoru. (V tom vedru se to hodilo)
  • V řece jsme lovili zlato.
  • A kousek dál jsme se snažili co nejrychleji postavit co nejvyšší věž.

Po večeři ve stanu nějaké hry, dozvěděli jsme se něco dalšího o Bručkovi a děti šli do Hajan :-). Dobrou noc

3. Den (pondělí 5.7.2010)

Služby, lakros, oheň.

Fotky z tohoto dne najdete ve fotogalerii.

Ale ten míč je jenom jeden

Dnešní rozcvičku vedl velký Boss. 🙂 Jo to teda byla rozcvička! Normálně běháme o 106, ale teď šlo o co nejpomalejší krok. Mnozí z nás za tuto rozcvičku byli vděčni:-). Po snídani nás čekali povinnosti, a tak jsme se pustili do služeb. Když bylo hotovo, připravili jsme si na hru. Celé dopoledne se hrál lakros. Byla to opravdu dobrá a zábavná hra. Po obědě v aktivních hrách pokračovali. Tentokrát to byl boj o území s vlajkami a velkou roli tam hráli balónky. No a po náročném pohybovém dni jsme večer strávili u ohně.

4. Den (úterý 6.7.2010)

Prší a hry ve stanu.

Fotky z tohoto dne najdete ve fotogalerii.

Stejně všichni spadnou

Když jsme udělali služby, chystali jsme se na celodenní výlet. Jenže nám lije jako z konve, a tak zatím sedíme ve stanu a čekáme, co se bude dít dál. Celodenní výlet díky počasí padl, ale my jsme si tím nenechali zkazit náladu. Děcka sice chtěli ven, ale nakonec byli i tak spokojeni. Před obědem jsme se učili šifry a uzli, potom jsme hráli ve stanu různé hry. Večer se šlo spát dřív, ale na večeři jsme dostali výborné řízky. 🙂

5. Den (středa 7.7.2010)

Sbírání medu a půlnoční kakao.

Fotky z tohoto dne najdete ve fotogalerii.

Ten med je nějaký řidký

Dneska už je lepší počasí. Po snídani byla pořádná uklízecí akce kvůli hygieně. Jo, a že to prospělo! 🙂 Odpoledne jsme měli spoustu aktivit: Například sbírání medu . Taky se hrál pro velký úspěch opět lakros, večer si děti dávali dárečky. Večerní program byl prostoupený ukázkou lukostřelby, a večer jsme dětem udělali akci „Půlnoční kakao“

6. Den (čtvrtek 8.7.2010)

Hry, záchod a atentát na týpí.

Fotky z tohoto dne najdete ve fotogalerii.

Míří, co to dá

Dneska byl takový aktivní hrací den. Hrálo se hodně her. Např.: Záchod, To byla běhací hra, a potom jsme si házeli s vajíčky, hráli fotbal, stříleli z luku a kuše a v noci se udělal atentát na jedno týpí, kterému instruktoři sundali plachtu. Jojo, to byla akce. 🙂

7. Den (pátek 9.7.2010)

Pokladovka, křest Jirky a návštěva z daleka.

Fotky z tohoto dne najdete ve fotogalerii.

Jirkův křest

Už se blíží konec tábora a děcka ještě nehledali žádný poklad. Tak se dopoledne udělala pořádná pokladovka. A poklady byly poschovávány na zajímavých místech. Většinou museli, děli hledat pod povrchem země. A našli. Byla to zajímavá dobrodružná výprava. 🙂 Dnes proběhl i nádherný křest Jirky a měli jsme tu vzdálenou návštěvu. Odpoledne děcka hrály znovu pro velký úspěch lakros. Večer jsme měli táborák a Talent show.

8. Den (sobota 10.7.2010)

Polívačka a závěrečný nástup.

Fotky z tohoto dne najdete ve fotogalerii.

Utekl

Dneska jsme byli všichni unaveni a nejraději bychom hráli na unavené řidiče. (Hlavně vedoucí) 🙂 Tak jsme zahráli polívačku – bylo horko a aspoň jsme se vzbudili… Dnešek už byl takový volnější… A udělali jsme závěrečný nástup.

9. Den (neděle 11.7.2010)

Balení, loučení.

Fotky z tohoto dne najdete ve fotogalerii.

Tak a tábor je u konce, musíme pobalit poslední věci a rozloučit se….


Tak zase někdy příště, AHOJ!