Voda se Zábřehem 2024

8.6.2024

Ani letos naše hlídka nevynechala příležitost si sjet kousek řeky Moravy. I když jsme se tentokrát zúčastnili jen na samotnou sobotu, nikoli na celý víkend. Což je škoda, nicméně i tak to byla zábava. A účastníků bylo opravdu dost, skoro osmdesát.

Ringoturnaj 2024!!!

8. – 12. 5. 2024

Rigoturnaj je úžasná pětidenní akce, která probíhá ve velkém areálu rekreačního střediska v blízkosti Křižanova. Nejdůležitější na tomto necelém týdnu v roce je, že téměř všechny hlídky spolu mohou strávit nějaký čas najednou. A jak jinak, než hraním ringa, že ano… Ale i když je tento sport asi hlavním programem, nabízí ringoturnaj opravdu spoustu aktivit. Některé z nich jsou koneckonců napsané v popiscích u fotek. (Jinak všechny fotky ještě nejsou veřejně dostupné, ale i strejda Peťa – jeden z vedoucích naší hlídky – toho nafotil docela dost)

Pokračovat ve čtení „Ringoturnaj 2024!!!“

Trénink na Rangera roku s opékačkou

3.5.2024

Tentokrát jsme si schůzku trochu ozvláštnili, a to z jediného důvodu; příští týden totiž nebude, jede se na ringoturnaj! To ovšem znamená, že náš letošní tým nominovaný na tzv. Rangera roku už nemá příliš času na přípravu. Proto se v pátek jelo místo do klubovny ke Šrekům na zahradu. Trénovali jsme uzly, rozdělávání ohně, nebo např. orientaci. A kdo zrovna nic z toho nedělal, hrál na našem hřišti ringo. Na závěr tohoto prodlouženého odpoledne nám strejda zahrál nějaké ukazovačky a každý si opekl špekáček. Bylo to všechno moc fajn!

Nácvik ringa

12.4. až 14.4. 2024

O letošním prvním teplém víkendu (po kterém bohužel následovalo opět chladné pondělí) jsme se s částí naší hlídky vypravili dvěma auty do obce Moravičany. Jak už napovídá název příspěvku, důvodem uspořádání akce bylo natrénování našeho oblíbeného royalovského sportu – ringa. Blíží se nám totiž asi největší akce Royal Rangers v ČR a tou je ringoturnaj! Proto jsme si společně s hlídkou ze Zábřehu a Olomouce jeli zahrát „nanečisto“. Součástí programu byly ale i různé jiné aktivity a také večerní slovo a chvály či ukazovačky.

A nakonec nějaká zajímavost: Když jsme se snažili najít na internetu pro inspiraci nějaké záznamy ze zápasů ringa, zjistili jsme, že je to výhradně polský sport a téměř všechny zápasy probíhají pouze mezi Polskem a Běloruskem.

Nivy s Olomoucí 2024

4. – 10. 3. 2024

Lze vůbec strávit jarní prázdniny lépe než účastí na takovém zimním/jarním táboře? Přesně tak to totiž letos několik dětí a jedna naše vedoucí udělali a myslím, že toho rozhodně nelitují. Dohromady se chaty účastnilo kolem 30 lidí a převahu měli jednoznačně kluci, ale to se dalo zvládnout. Celý týden byl plný her a jiných dobrodružných aktivit, při kterých nás provázel příběh podle knihy ,,Sedmička“ od Miloše Zapletala. Mimo to jsme se samozřejmě učili nebo si opakovali takové ty ,,royalovské dovednosti“ typu uzlování, práce s mapou nebo např. luštění různých  zašifrovaných vzkazů. Děti nás ale i přes to všechno během týdne přesvědčily, že zkrátka není nad polštářovou bitvu…

Pokračovat ve čtení „Nivy s Olomoucí 2024“

Sestavování elektronických světlušek

9.2.2024

Elektronické světlušky? Co to je? Takto jste se mohli ptát sami sebe při přečtení nadpisu této další velmi jedinečné schůzky, stejně jako my, když nás v pátek navštívil náš oblíbený dřívější vedoucí Aleš, který nyní studuje elektrotechniku. Nejprve nám všem vysvětlil, že ona „elektronická světluška“ je zařízení, které na světle bliká a ve tmě svítí. Takže by se dalo nazvat spíše jako „opačná světluška“. (Prozradím však, že naší vedoucí Terce se povedlo omylem vyrobit opravdovou světlušku, která blikala jen ve tmě.) Poté nám Aleš rozdal potřebné součástky a pomocné plánky s popisem obvodu. A šlo se montovat…

Master šéf – palačinky!!!

26.1. 2024

Dneska to v klubovně byla opravdu zábava. Zrovna docela dost dětí nemohlo přijít na schůzku, tak toho vedoucí využili a rozhodli se uspořádat soutěž v dělání palačinek. Byly tři týmy. Každý udělal těsto podle jiného receptu, nasmažil palačinky a nakonec je ozdobil a ochutil nutelou, marmeládou, šlehačkou nebo taky ovocem. Sami se podívejte, jak to dopadlo:

Talíř třetího týmu jsme bohužel nestihli ani vyfotit, jak to bylo dobré…

A tady ještě pár fotek z procesu práce 🙂

Royal Fest 2024

2.2. až 4.2. 2024

Všechny fotografie z Royal Festu najdete ZDE

Fotka ze sobotního večera v AC ValMez

A je to tu! První akce nového roku, tedy alespoň pro ty starší členy naší hlídky, proběhla ve Valašském Meziříčí. Aktivit bylo opravdu dost. Páteční i sobotní večer probíhal program pro všechny účastníky a vlastně i pořadatele Royal Festu v Apoštolské církvi, kde se samozřejmě hrály chvály, ale také jsme si měli možnost oba večery poslechnout slovo na téma identita. Spali jsme v DDM, což je Dům dětí a mládeže. Zde jsme strávili také sobotní dopoledne plné zajímavých aktivit. Patřila mezi ně např. venkovní městská šifrovací hra, seminář na téma pornografie nebo divadelní a taneční workshop. Stejně jako v minulých letech pro nás vedoucí Valašských hlídek nachystali na konci každého dne úžasnou čajovnu, kde jsme mohli hrát deskovky a dát si k tomu něco dobrého, nebo si třeba jen tak povídat až do večerky…

Večeře v DDM

V neděli byla ještě možnost navštívit zdejší obvyklé církevní shromáždění, ale myslím, že nejen vedoucí naší hlídky už byli unavení. Shodli jsme se proto, že už pojedeme domů. Všichni si to ale i tak moc užili a věřím, že zase poznali Boha o trochu víc.